Wracają aktywne regiony, możliwy wzrost aktywności słonecznej

Kategorie: 

Źródło:

Od kilkunastu dni na Słońcu utrzymuję się niska aktywność, jednak w ciągu najbliższych kilku dni może czekać nas znaczy wzrost aktywności.
 
Aktualnie na tarczy słonecznej znajduję się zaledwie kilka aktywnych rejonów które jednak posiadają słabe konfigurację magnetycznę i z wyjątkiem dzisiejszego rozbłysku C6.0 produkują tylko sporadyczne i słabe rozbłyski. Sytuacja ta powinna zmienić się lada dzień, kiedy to na wschodzie pojawią się dwa bardzo aktywny dawne regiony, które wcześniej posiadały numerację kolejno 1944 i 1946. Dawna plama 1944 to ta która pojawiła się na początku roku i została uznana za największą w obecnym cyklu słonecznym. Region ten przetrwał pełen obrót i powraca po prawie trzech tygodniach, patrząc na aktywność tego regionu po drugiej stronie Słońca, można założyć że region nie stracił za dużo ze swojego potencjału i w najbliższym czasie wyprodukuję być może rozbłyski nawet klasy X.
Aktualny rozkład plam na Słońcu, ich aktywność oraz prawdopodobieństwo rozbłysku słonecznego.Trzydniowy wykres aktywności słonecznej z satelity GOES15

Powracające aktywne regiony 1944 oraz 1946


 
Źródła:
http://solarham.net
http://www.lmsal.com
http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika qwert

Wie ktoś moze dleczemu brak

Wie ktoś moze dleczemu brak jest wykresu aktywności wczoraj przez kilka godzin ?
co chcą ukryć ?

0
0
Portret użytkownika Anakin

Kilka dni wcześniej

Kilka dni wcześniej uprzedzali że mogą być problemy z pomiarami od satelity GOES15 tak że wszystko jest w porządku.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj