Silny rozbłysk M6.3 skierowany bezpośrednio w Ziemię

Kategorie: 

Źródło:

Około godziny 21-ej czasu polskiego z najaktywniejszego regionu na tarczy słonecznej 1884 nastąpił silny rozbłysk który maksymalnie osiągnął siłę M6.34.

 

Nie wiadomo jeszcze czy wystąpiło również CME(koronalny wyrzut masy), jeżeli tak to z pewnością będzie geoefektywne. Rozbłysk powstał bardzo gwałtownie i osiągnął swoje maksimum w ciągu siedmiu minut. Plama 1884 jest najaktywniejsza jednak jak do tej pory nie tworzyła tak dużych rozbłysków, tak jak pisaliśmy wczoraj jej potencjał wciąż się zwiększa w ciągu najbliższych 24h można się spodziewać podobnych zjawisk albo nawet silniejszych. Pozostałe regiony są stabilne, natomiast lada dzień na wschodzie pojawi się dawny region 1861 który już teraz jest bardzo aktywny.

 

Źródła:

http://solarham.net

http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Dzisiaj też całkiem mocno w

Dzisiaj też całkiem mocno w naszą strone zaświeciło, C8.2 z regionu 1885   który również jest na przeciwko nas z tego co mi się zdaje, czyżby przebiegunowanie słońca się zaczeło?

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Anakin

Dowody są tylko takie jak

Dowody są tylko takie jak podaję NASA czy NOAA lub inne agencje innych nie ma, można założyć że nie ma czegoś takiego, albo że jest i zbiega się to ze większoną aktywnością Słońca patrząc na końce poprzednich cykli. Każdy będzie myślał tak jak chce.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Rozumiem, że potrafisz w

Rozumiem, że potrafisz w takim razie objaśnić na czym polega "przebiegunowanie Słońca"?
 Bo ja uważam, że rozbłyski słoneczne nie wynikają z żadnych przebiegunowań, lecz z koniecznej dla zachowania równowagi energetycznej układu ( słonecznego) transmisji energii. Tak bynajmniej twierdzi dziedzina fizyki zwana termodynamiką.

0
0
Portret użytkownika Anakin

Dlatego napisałem że każdy

Dlatego napisałem że każdy będzie myślał jak chce. Dla mnie jest to zamiana biegunów magnetycznych Słońca, a oczywiście przypadkiem jest że wszystkie największe rozbłyski każdego cyklu zbiegają się właśnie z tym "procesem". Dlatego ja uważam tak Ty uważaj inaczej i żaden z nas nie przekona drugiego do zmiany teorii więc zostawmy ten temat bo nie ma sensu go ciągnąć.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Acha... zapomniałem dodać, że

Acha... zapomniałem dodać, że może aby wysłac tą energię konieczna jest właśnie "wyrzutnia"... magnetyczna odczytywana jako "przebiegunowanie"... Czytałem gdzieś po łepkach, że Słońce ma wiele biegunów magnetycznych... Hehehhee.. To tylko potwierdzałoby moja teorię "wyrzutni magnetycznej" ustawiającej się do pożądanego kierunku wyrzutu....energii...

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A wyjaśniają te agencje co

A wyjaśniają te agencje co powoduje te "przebiegunowania"? Czy po prostu opierasz się na autorytetach kościelnych... tzn nowej religi NWO...?
 No bo skoro podają, że "przebiegunowanie" muszą podać co je powoduje...
Czy zostało zarejestrowane w jakim kierunku te wyrzuty energetyczne następują? Czy  w stronę planet układu, czy w nieokreślony punkt kosmosu...? Ograniczenie się wyłącznie czy w kierunku Ziemi, czy nie.. jest naukową  niedbałością i nigdy nie znajdziemy odpowiedzi czym te rozbłyski są...

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To jest naprawdę obojętne dla

To jest naprawdę obojętne dla nas, czym jest to spowodowane... Chodzi mi o to, że naturalne zjawisko energetyczne przedstawiane przez NWO-owskie media i agencje jest jako "zagrożenie"..
 Bo chodzi o ... skok na kasę Anakin...

0
0
Portret użytkownika b@ron

dawno słońce nie strzelało na

dawno słońce nie strzelało na taką skalę , Anakin, daj znać jak coś znajdziesz, czy wystąpiło też CME i jeśli tak jakiej burzy należało by sie spodziewać.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...No nie watpię w tzw "burze

...No nie watpię w tzw "burze magnetyczne", ale nazwałbym to inaczej... "Burza" to określenie destrukcji.. Tymczasem wyrzuty energetyczne Słońca stanowią uzupełnienie energii dla swoich planet.  Ja bym to nazwał transmisją magnetyczną.
Wynika to z praw entropii i termodynamiki. W związku ze zmianą entropii Wszechświata układ dąży do zachowania równowagi energetycznej, a więc Słońce "łata" naszą dziurawą magnetosferę oraz stabilizuje nasze pole magnetyczne...osłabione własnie tą zmianą entropii.
Należy się tylko cieszyć, że te rozbłyski mają miejsce i nasza planeta "ładuje akumulatory" z naszego kochanego Słoneczka...
 Jak dotąd w wyniku "rozbłysków" nikt na Ziemi nie zginął, a to, że w w 19-stym wieku coś spaliło transformatory...Cóż... nie było wtedy zabezpieczeń przepięciowych, w jakie wyposażone są obecnie systemy energetyczne. Cała ta histeria wokół rozbłysków to tylko histeria... Nawet telefonia komórkowa funkcjonuje bez żadnych zakłoceń w te "burze magnetyczne"... Nauka albo jest idotyczna, albo celowo głupia... A niektórzy tą głupotę powielają...
Chodzi wyłącznie o ... kasę... kasę na kontach bankowych finansowych bankrutów... I to jest zagrożenie.. pozdrówko..:)

0
0
Portret użytkownika b@ron

masz rację Angelusie ...ale

masz rację Angelusie ...ale jest jeszcze coś...otórz sytuację na słońcu powinniśmy śledzić z tego powodu że jest doskonałą przykrywką do innych rzeczy "naturalnych" ...warto zwrócić uwagę na to co się dzieje w czasie gdy słońce jest niespokojne, w te burze magnetyczne wierzę ,jednak z elektroniki jedynie modemy adsl są narażone na uszkodzenie ,reszta nie sądzę , to zależy jakiej klasy byłby rozbłysk no i o ilość plazmy wyrzuconej w naszą stronę, jednak mogę się mylić .pozdro 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Właśnie to napisałem

Właśnie to napisałem Ankinowi...  Kiedy rozlegnie sie medialny histeryczny krzyk o "wielkim" wybuchu na Słońcu... lećmy do bankomatów...:),  bo wodzowie koczowniczych plemion mendowatych kojotów własnie wtedy zrobią "kok na kasę"...

0
0
Portret użytkownika Anakin

Ja tam się do bankomatu nie

Ja tam się do bankomatu nie wybieram bo na koncie pustki :). Ale wiadomo, że po części coś w tym może być.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Anakin

Rozbłysk był impulsywne i nie

Rozbłysk był impulsywne i nie było dużego CME, więc nie grozi nam duża burza, ale warto się przyglądać tej plamie oraz tej która pojawi się na wschodzie. Zreszta na flaremonitor już ją widać ale jeszcze nie określili jej konfiguracji magnetycznej.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Strony

Skomentuj