Rozbłysk X2.2 z regionu 2297

Kategorie: 

Źródło:

Niedługo musieliśmy czekać na potwierdzenie naszysz słów z przedpołudnia, aktywny region 2297 wygenrował rozbłysk klasy X, warto nadmienić iż jest to pierwszy w tym roku rozbłysk tej klasy ostatni mieliśmy dwudziestego grudnia ubiegłego roku

 

Flara osiągnęła swoje maksimum o godzinie 17:22 polskiego czasu i została sklasyfikowana jako X2.2. Region 2297 znajduje się w pozycji geoefektywnej, jednak na potwierdzenie informacji czy powstało CME(koronalny wyrzut masy) będziemy musieli jeszcze poczekać do momentu aż pojawią się zdjęcia z koronografów LASCO. Rejon wciąż jest niestabilny i istnieje duże prawdopodobieństwo kolejnych silnych rozbłysków być może silniejszych niż ten z przed kilkudziesięciu minut. Wszelkie najnowsze informacje są podawane na naszym FB.

 

Rozbłysk X2.2 z regionu 2297

 

EDIT 20:10

Według najnowszych informacji jakimi dysponujemy powstało dość spore CME, czekamy jeszcze na dokładne zdjęcia by móc powiedzieć czy jest komponent skierowany w stronę Ziemi, jednak region 2297 powiększa się dalej i powstały w jego obrębie nowe plamy delta a prawdopodobieńśtwo na rozbłyski zarówno klasy M jak i X wzrosło do odpowiednio 80% oraz 40%

 

 

 

 

Źródła:

http://sdo.gsfc.nasa.gov

http://www.spaceweatherlive.com

http://solarham.net

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anakin

Teoretycznie powinno się już

Teoretycznie powinno się już powoli kończyć, jednak można zuważyć że cykle sie poprzesuwały więc musimy czekać i obserwować.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika keri

Maksimum słoneczne będzie

Maksimum słoneczne będzie trwać przynajmniej do czasu oczyszczenia Ziemi z negatywnego ścierwa.

0
0
Portret użytkownika Anakin

To zależy od jego prędkości,

To zależy od jego prędkości, przważnie trwa to do 72h po rozbłysku jednak przy silniejszych rozbłyskach może trwać krócej. W każdym razie nie ma co spodziewać się CME wcześniej jak w piątek.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika d@ra

Niesamowite!!!Nie

Niesamowite!!!Nie spodziewałam się wielkich rozbłysków przy takiej ilości plam.Ile ich jest nie pamiętam dokładnie chybav czterdzieści.W każdym bądź razie jestem pod wrażeniem.Dzieje się.
Pozrawiam Cię Anakin:-) 

0
0

Poranek każdy z uśmiechem witam,
gdy Słońce świeci na nowo rozkwitam Smile
 

Skomentuj