Do Ziemi zaczynają docierać naładowane cząstki plazmy, w nocy może się rozpocząć burza geomagnetyczna

Kategorie: 

Źródło:

Dzisiaj w godzinach popołudniowych do Ziemi zaczęła docierać część plazmy z ostatnich serii CME(koronalny wyrzut masy) jednak największe uderzenie prognozowane jest przez amerykańską NOAA na dzisiejszą noc.

 

Aktualnie prędkość wiatru słonecznego oscyluję w okolicach 400 km/s, maksymalnie nie powinna jednak przekroczyć 600 km/s. Gęstość protonów jak na razie maksymalnie wzrosła do 35p/cm3. Indeks planetarny Kp wynosi 4, ale ma tendencję wzrostową. Całkiem prawdopodobne, że w nocy możliwa będzie obserwacja zorzy polarnej nawe z terytorium północnej Polski.

 

Aby to było możliwe zależy to od tego jak silne będzie "właściwe" uderzenie. Mając na uwadzę prognozy zarówno NASA jak i NOAA, z doświadczenia można założyć że burza może zacząć się kilka godzin później niż jest ona przewidywana. Jeżeli sytuacja ulegnia zmianie napewno od razu o tym poinformujemy.

 

Źródła:

http://solarham.net/

http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika BennyKulka52

I noticed that it's hard to

I noticed that it's hard to find your website in google, i found it on 19th spot, you should build some quality backlinks to rank it in google and increase traffic. I had the same problem with my website, your should search in google for - k2 seo services - it helped me a lot

0
0

Skomentuj