Kolejny rozbłysk klasy X z regionu 2192

Kategorie: 

Źródło:

Region 2192 nadal pozostaje bardzo aktywny, około godziny dziewiętnastej polskiego czasu wzniosła się flary X1.0, tak jak w przypadku poprzednich rozbłysków z tego rejonu nie powstało CME
 
 
Po nocnym rozbłysku X3.1 mieliśmy tylko chwilę odpoczynku, region 2192 w ciągu dnia wyprodkuował trzy rozbłyski C9, a teraz czwartą już w ostatnich kilku dniach flarę klasy X tym razem skończyło się na X1.04. Tak jak podczas poprzednich rozbłysków nie powstało CME(koronalny wyrzut masy) co jest niecodziennym zjawiskiem.
 
Rozbłysk X1.0
 
 
Region 2192 od momentu pojawienia się na tarczy słonecznej wygenerował już cztery rozbłyski klasy X(X1.1,X1.6,X3.1,X1.0) oraz czternaście klasy M. Dzisiejsze najnowsze informacje na temat tego regionu mówią, że w zachodniej jego części zaczął się on lekko rozpadać. Jednak ważniejszą rzeczą jest, że nowa plamka "delta" która powstała wczoraj znacznie się zwiększyła i nabiera siły. Z pewnością nie jest to ostatni rozbłysk jaki obserwujemy z rego regionu który zniknie na zachodzie dopiero za cztery-pięć dni a jeszcze przez jakiś czas będzie w pozycji geoefektywnej.
 
Plamy delta w obrębie rejonu 2192

 
 
 
Źródła:
http://www.swpc.noaa.gov
http://www.spaceweatherlive.com
http://sdo.gsfc.nasa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Michal93

Kolejny silny rozbłysk z tej

Kolejny silny rozbłysk z tej grupy i znowu bez CME już brak słów ;). Chociaż dobrze, że mamy rozbłyski a nie totalna cisza. Pewnie jutro znowu będzie silny rozbłysk, bo plama delta nadal jest.

0
0
Portret użytkownika Anakin

To nie rozbłysk ;) tam po

To nie rozbłysk Wink tam po prawej u góry masz maksymalną wartość X-ray z dwóch ostatnich godzin.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj