Ziemia oczekuje na burzę magnetyczną

Kategorie: 

Źródło:

Ostatnie zjawiska solarne wywołały solidne chmury plazmy zmierzające w stronę Ziemi. Jeszcze dzisiaj w nocy może się rozpocząć burza magnetyczna, która sadzać po przewidywaniach agencji NOAA może osiągnąć poziom G2.

 

Największy napór plazmy nastąpi 3 października. Burza zacznie się dzisiaj osiągając początkowo stopień intensywności G1, po czym jutro osiągnie G2 i potrwa do 4 października, kiedy spodziewany jest powrót do poziomu G1.

Zjawisko może wywrzeć wpływ na sieci energetyczne, zwłaszcza te znajdujące się na wyższych szerokościach geograficznych. Jest też możliwy potencjalny wpływ na satelity, ze wskazaniem na te, które znajdują się na niskich orbitach. Jako skutek naporu plazmy można się też spodziewać zórz polarnych, które w Ameryce Północnej mają być widoczne aż do Nowego Jorku.

Wiatr słoneczny pozostaje w tej chwili w normie, ale na tarczy słonecznej zaczyna się tworzyć dziura koronalna, która może skutkować kolejną burzą magnetyczną, gdy strumień naładowanych cząstek sięgnie Ziemi.

Burza radiacyjna, która zaczęła się wczoraj, jako efekt protuberancji winnej koronalnemu wyrzutowi masy, na którego przyjście czekamy nadal jest na poziomie S2 i według prognoz pozostanie tak do jutra, kiedy spodziewane jest osłabnięcie do poziomu S1.

Poza tymi zjawiskami Słońce pozostaje spokojne i nie ma co liczyć na jakieś znaczące rozbłyski. Na tarczy słonecznej są trzy liczące się grupy plam, z których najbardziej aktywny jest region oznaczony numerem 1855. Jej konfiguracja magnetyczna nie wskazuje jednak na to, aby w najbliższych dniach można się było spodziewać rozbłysków większych niż klasa C.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika darmi

Na wstępie gratuluje ideii

Na wstępie gratuluje ideii powstania strony, wbrew niektórym, dla których Słońce jest nieistotne i nas niedotyczy ("Czy to co się dzieje na Słońcu musi nas obchodzić, i czy jest to dla nas ważne?")
cyt.
"Wszystko wskazuje na to, że burza geomagnetyczna, która rozpocznie się ok. 03.10.13 (z przesunięciem o 12 godz.) z pierwszego CME oraz następna z drugiego CME wywoła trzęsienia ziemi o sile 9 i więcej w skali R.
Trzęsienia doprowadzą do erupcji wulkanów, a tym który będzie pierwszym jest … Yellowstone.
Jakby tego było mało, to na równiku Słońca wisi potężny konglomerat plazmy i w każdej chwili może odlecieć.
A jest skierowany centralnie w Ziemie …
No i ISON, o zamiarach którego nic nie wiemy -MY nie wiemy, a kto wie, czy oni też (?)
Zamknięcie muzeów może mieć na celu alokację zbiorów w bezpieczne miejsce.
Gdyby zaczęli robić to bez tej przykrywki, to zostałoby to od razu upublicznione i zaczętoby zadawać niewygodne pytania.
Podobnie z Parkiem Narodowym w Yellowstone.
A tak wszystko odbywa się pod przykrywką impasu politycznego i nikt nie zadaje pytań.
Poniżej wklejam ciekawe teksty odnośnie powyższych zagadnień.

“Dlaczego aktywność pod powierzchnią wulkanu zaniepokoiła naukowców? Kaldera w Yellowstone nie jest „zwyczajnym” wulkanem. To potencjalnie najgroźniejszy superwulkan na Ziemi! Olbrzymia kaldera ma 55 km długości i 80 km szerokości. Podczas ostatniej erupcji, 640 tys. lat temu, wyrzuciła ze swojego wnętrza ponad 1000 km3 materiału piroklastycznego. Eksperci na łamach National Geographic spekulują, co mogłoby się stać, gdyby w dzisiejszych czasach nastąpiła tak potężna erupcja.
Jeśli wulkan z Yellowstone wybuchnie z siłą porównywalną do ostatniej erupcji, Stany Zjednoczone mogą przestać istnieć. Wraz z pyłem wulkanicznym wyrzucone zostaną fragmenty skalne, a gaz ulegnie podgrzaniu do 800 stopni Celsjusza. Ciemne i gęste chmury przysłonią niebo aż po Zatokę Meksykańską, dostęp światła słonecznego będzie odcięty praktycznie nad całym globem na co najmniej kilka lat.
Z powodu braku światła słonecznego nastąpi drastyczne ochłodzenie klimatu, które może przyczynić się do zagłady ludzkości, a przynajmniej znacznego zmniejszenia naszej populacji. Gdy 75 tysięcy lat temu wybuchł drugi co do wielkości superwulkan – Toba – na Sumatrze, rozwijający się dopiero gatunek Homo sapiens został zdziesiątkowany.”
Przydatny link do obserwacji trzesień na Ziemi : http://quakes.globalincidentmap.com/
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Anakin

Możliwość pojawienia się

Możliwość pojawienia się zorzy polarnej podczas nadchodzącej burzy geomagnetycznej według NOAA
 
North America:
Portland (OR, USA) Boise (ID, USA) Casper (WY, USA) Lincoln (NE, USA) Indianapolis (IN, USA) Columbus (OH, USA) New York City (NY, USA)
Europe:
Dublin (Ireland) Manchester (England) Hamburg (Germany) Gdańsk (Poland) Vilnius (Lithuania) Moscow (Russia)
Southern Hemisphere:
Devonport (Australia) Dunedin (New Zealand)

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika MaG

Ja tam nic nie zauważyłem.

Ja tam nic nie zauważyłem. Wszystkie moje sprzęty elektroniczne działały bez problemu. Zawsze działają, pomimo straszenia.

0
0

Skomentuj