Trzy silne rozbłyski po drugiej stronie Słońca

Kategorie: 

Źródło:

Od wczoraj po wschodniej stronie niewidocznej części tarczy słonecznej doszło do trzech bardzo silnych rozbłysków, przynajmniej jeden z nich był rozbłyskiem klasy X
 
 
Rozbłyski powstały z plam które w najbliższych dniach pojawią się na tarczy słonecznej, sądząc po zdjęciach jakimi dysponujemy jeden z tym rozbłysków mógł osiągnąć siłę nawet X10. Towarzyszył mu również ogromny CME(koronalny wyrzut masy), gdyby taki rozbłysk zdarzył się z plamy która znajduję się blisko pozycji geoefektywnej Ziemia miała by spore problemy. Wszystkie trzy rejony które są odpowiedzialne za ostatnie wybuchy znajdą się na widocznej z Ziemi części tarczy słonecznej w ciągu najbliższych kilku dni. W tym momencie trudno przewidzieć jak będą się zachowywać i jakich rozbłysków możemy się po nich spodziewać.
 
Rozbłyski po drugiej stronie Słońca

 
 
Rozbłysk był tak duży, że gęstość protonów zarówno tych wysoko jak i nisko energetycznych znacznie rośnie od strony Ziemi. Z "naszej" strony tarczy słonecznej również znajduję się region który w najbliższym czasie może być niebezpieczny, mowa o regionie oznaczonym numerem 2152. Otrzymał on dzisiaj klasyfikację magnetyczną beta-gamma-delta i cały czas powiększa swój rozmiar emitując promieniowanie na poziomie powyżej C2.0. W najbliższym czasie możemy być świadkami rozbłysków klasy X.
 
Aktywny region 2152 oraz poziom protonów


 
 
 
Źródła:
http://www.swpc.noaa.gov
http://www.spaceweatherlive.com
http://solarham.net
http://sdo.gsfc.nasa.gov
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika keri

Plamy są cudowne i

Plamy są cudowne i wyczekiwane przez słoneczne istoty czyli ludzi. Nazywanie je "groźnymi plamami" jest nie adekwatne do ich pozytywnego wpływu. Dzięki za ten bardzo radosny artukuł. Zyczę Tobie, sobie i wszystkim ludziom dobrym dużo Słońca, dużo plam słonecznych i dużo rozbłysków.

0
0
Portret użytkownika Młody

Słoneczni wiedzą co robią.

Słoneczni wiedzą co robią. Robią to bardzo dobrze ponieważ jest bardzo dużo syfu w układzie planetarnym i blisko cywilizacji słonecznej.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj