Stabilizacja sytuacji na Słońcu

Kategorie: 

Źródło:

Po ponad miesiącu dość wysokiej jak na obecne standardy aktywności słonecznej, wiele wskazuję na to iż w najbliższych dniach czeka nas względny spokój na naszej gwieździe.
 
Obecnie wciąż jest dość sporo aktywnych grup plam na tarczy słonecznej, jednak większość z nich powoli odsuwa się na zachód i lada dzień zniknie z tarczy słonecznej. Wciąż najaktwyniejsze regiony to 1893,1897,1899 jednak tracą one powoli swój potencjał oraz klasyfikację magnetyczną z wyjątkiem plamy 1893 która otrzymała dzisiaj klasyfikację magnetyczną beta-gamma-delta i jest w stanie wygenerować rozbłysk nawet klasy X. W ciągu ostatnich 48 godzin mieliśmy większość słabych rozbłysków klasy C z jednym wyjątkiem flary M1.0 z regiony 1893. Aktywność słoneczna powinna zmniejszać się w ciągu najbliższych dni między innymi dlatego, że po wschodniej stronie słońca jest tylko jedna plama która co prawda zwiększa swój potencjał ale czyni to bardzo powoli. Mowa o nowej plamie 1903 która aktualnie posiada klasyfikację magnetyczna beta i raczej nie jest w stanie tworzyć większych rozbłysków. Dopiero pod koniec tygodnia może nas czekać kolejny wzrost aktywności słonecznej kiedy to powrócą dawne aktywne regiony(1882,1884), chyba że wcześniej powstaną jakieś nowe plamy którę będą szybko rosły w siłę.

 
Żródła:
http://www.swpc.noaa.gov
http://spaceweather.inf.brad.ac.uk
http://solarham.net

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika darmi

Czyli przebiegunowanie

Czyli przebiegunowanie zakończone ?Bo wcześniej pisałeś, że aktywność Słoneczna była wynikiem min przebiegunowania.

0
0
Portret użytkownika Anakin

W artykule masz napisane że

W artykule masz napisane że prawdopodbnie do końca tygodnia będzie względny spokój dopóki nie powrócą "stare" regiony wtedy można się spodziewać znowu wysokiej aktywności słonecznej. Przebiegunowanie według NASA się jeszcze nie skończyło więc spokojnie. Moim zdaniem taki okres dość sporej aktywności słonecznej z przerwami potrwa przynajmniej do lutego przyszłego roku.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Polakmały

A niedawno dzisiaj znowu był

A niedawno dzisiaj znowu był rozbłysk na słoneczku klasy X tylko niewiem z której plamki i czy był wyrzut CME?
Może coś napiszecie !

0
0
Portret użytkownika Anakin

Artykuł już jest nie

Artykuł już jest nie gorączkuj się tak. Chwile to musi potrwać zanim będą jakieś informację na temat CME i zdjęcia z danego rozbłysku.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj