Kolejny rozbłysk klasy M z plamy 1884

Kategorie: 

Źródło:

Kilka minut po 23-ej czasu polskiego doszło do kolejnego rozbłysku klasy M z najaktywniejszego regionu na tarczy słonecznej 1884. Tym razem jednak był słabszy i jego maksymalna siła wyniosła M1.6

 

Plama obecnie cały czas znajduję się bezpośrednio skierowana w stronę Ziemi, jednak podobnie jak wczorajszy rozbłysk dzisiejszy był bardzo impulsywny i nie należy spodziewać się dużego CME(koronalny wyrzut masy). Pozostałe regiony generują tylko sporadyczne rozbłyski nie licząc tego porannego C8.3 z plamy 1885.

 

Dzisiaj pojawiła się nowa plama po wschodniej stronie tarczy słonecznej, jest to stary region 1861 który teraz otrzymał numerację 1890 w ciągu najbliższych dni zobaczymy jak rozwinie się jego potencjał, jak narazie jego klasyfikacja magnetyczna waha się między beta a beta-gamma. Dla przypomnienia to właśnie ten region rozpoczął na początku października zwiększoną aktywność słoneczną którą obserwujemy po dzień dzisiejszy.

 

Źródła:

http://www.spaceweatherlive.com

http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anakin

Powstał kolejny rozbłysk z

Powstał kolejny rozbłysk z plamy 1884 M5.0 oraz nowa plama 1890 otrzymała klasyfikacje magnetyczną beta-gamma-delta pod wieczór ukaże się nowy artykuł bo prawdopodobnie będzie kolejna flara.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika anikifadia

Aktywność słoneczna jest na

Aktywność słoneczna jest na średnim poziomie i nie oszukujmy się ale w ciągu 48 godzin zwiększy się, pokażą się nowe plamy więc będzie strzelać M-kami i X-ami . . .
Pozdrawiam

0
0

Koniec Świata - Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Skomentuj