Według NASA przebiegunowanie Słońca nastąpi w ciągu trzech tygodni

Kategorie: 

Źródło:

Amerykańska NASA oświadcza, że w ciągu najbliższych trzech tygodni dojdzie do przebiegunowania Słońca. W jego efekcie zostaną odwrócone bieguny magnetyczne pola magnetycznego gwiazdy. Obecna zmiana biegunowości Słońca będzie czwartym obserwowanym przez ludzkość zjawiskiem tego typu.

 

Astrofizycy dopiero od 1976 roku dysponują aparaturę umożliwiającą monitorowanie przebiegunowania. Odwrócenie biegunowości to wydarzenie występujące, co 11 lat. Nie jest to zdarzenie o katastrofalnym wydarzeniu, ale jego wystąpienie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. W okresie przejściowym słoneczne pole magnetyczne osłabnie i zostanie zredukowane do zera. Następnie pojawi się ponownie, ale z odwróconą polaryzacją. Warto podkreślić, że jest to normalny etap cyklu słonecznego.

 

Naukowcy z NASA przyznają, że zjawisko to odbija się echem w całym Układzie Słonecznym. Przede wszystkim w okresie poprzedzającym odwrócenie biegunowości zawsze dochodzi do znacznie większej aktywności słonecznej. Trzeba przyznać, że po okresie zupełnej flauty doszło do wielu rozbłysków, które były wynikiem znacznie większej ilości plam. Poza tym nastąpi reorganizacja linii pola magnetycznego Słońca, co będzie wydarzeniem o zasięgu Układu Słonecznego. Niewątpliwie proces ten będzie oddziaływał na pola magnetyczne wszystkich planet z naszego systemu planetarnego. Po przebiegunowaniu pozostanie pytanie, co dalej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika DI

Będzie zachodzic

Będzie zachodzic przebiegunowanie Osi Ziemi na nową gwiazdę Polarną Alfa Kasjiopeji, nie wiadomo jak zachowają się morza,oceany i rzeki,a nie jakieś bzdety tu wstawiacie.
Zmiana Gwiazdy Polarnej zachodzi co 2000 lat, od r. "0" naszej ery do r.2000 była nią gwiazda Polaris w Małym Wozie.
Oprócz tego Punkt Równonocy wszedł do Wodnika zaczynajac nową Erę Wodnika. Zmiana Punktu Równonocy zachodzi co 2150 lat.Tu w Wodniku znajduje sie mgławica Helix(Helisa).Nie wiadomo,czy Oś Ziemi nie nakieruje się właśnie na nią,a w mgławicach panują wielkie ujemne temperatury sięgające-5000 stopni Celsjusza.Może to znaczyć nową epokę lodowcową w dziejach Ziemi,nasuniecie się na Europę wielkich mas lądolodu Grenlandii i Antarktydy.
A do tego jeszcze zamknął się Wielki Rok Platoński,który trwał ponad 26.150 lat.Tyle lat temu naszą gwiazdą Polarną była Alfa Draconic (alfa gwiazdozbioru Smoka).
O jakim słońcu tu mowa?Do nauki się weźcie!
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Marek Zabkowski

Odnosnie mojich już spisanych

Odnosnie mojich już spisanych przepowiedni na temat zjawisk ktore już sie sprawdziły.Napisałem na Fekbuku,bodajze dwa miesące temu o przebiegunowaniu ziemi,znaczy o zmianie klimatycznej Europy.Według Mnie do zman na stałe dojdzie w drugiej połowie lipca tego roku 2014r Oczywiscie te zmiany  klimatu bede sie  zmieniac.Do najgorszych zmian dopiero dojdzie. Trzesienia o ktorych sie nie sniło jak i ten meteoryt ktory uderzy w dwuch kawałkach na kraj USA a reszta spadnie do oceanu.

0
0
Portret użytkownika Vizal

-5000 st. Celsjusza XDDD

-5000 st. Celsjusza XDDD jebłem
Skończ gimnazjum zanim zaczniesz kozaczyć

0
0

Skomentuj