Trzy rozbłyski klasy M oraz full halo CME skierowane w Ziemię

Kategorie: 

Źródło:

Aktywność słoneczna w ciągu osatnich kilku godzin wzrosła do wysokiego poziomu za pomocą trzech rozbłysków klasy M kolejno M2.0, M2.6 oraz M3.8. Dwa pierwsze rozbłyski powstały z regionu 2371 który znajduje się na wprost Ziemi, natomiast trzeci z regionu 2367
 
 
 
 
Rejon 2371 w ciągu wczorajszego dnia był spokojny, jednak cały czas powiększał swój rozmiar i zachowywał strukturę magnetyczną "Beta-Gamma-Delta". Dzisiaj około godziny czwartej rano wystąpił podwójny rozbłysk z tego rejonu, najpierw M2.0 następnie M2.6. Podczas jednego z tych rozbłysków powstał tzw. "Full Halo CME" i duży komponent plazmy jest skierowany w stronę naszej planety.
 
Rozbłyski M2.0, M2.6 oraz CME

 
 
 
Trzeci dzisiejszy rozbłysk klasy M powstał z regionu 2367 osiągnął on siłe M3.8, jednak był to dość impulsywny rozbłysk i nie należy spodziewać się CME(koronalny wyrzut masy). Wciąż istnieje duże prawdopodobieństwo na kolejne rozbłyski klasy M oraz X nie tylko jak widać z rejonu 2371 ale także z regionu 2367. Dzisiaj powinna zacząć się pierwsza burza geomagnetyczna po ostatnim rozbłysku natomiast za kilkadziesiąt godzin czeka nas kolejna na pewno silniejsza.
 
 
Region 2371


 
 
 
 
Źródła:
http://sdo.gsfc.nasa.gov
http://solarham.net
http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ernest

Im więcej zakłóceń tym mniej

Im więcej zakłóceń tym mniej chęci na wojnę.Gdyż systemy obserwacyjne ślepną.Niemniej nerwowość ludzi jest proporcjonalna do skali indeksu kp

0
0
Portret użytkownika d@ra

Oj!Obudziła się nam nasza

Oj!Obudziła się nam nasza Gwiazdeczka:-) Wygląda bardzo apokaliptycznie....nawet he he.No i te rozbłyski.Ciekawe,co będzie dalej?

0
0

Poranek każdy z uśmiechem witam,
gdy Słońce świeci na nowo rozkwitam Smile
 

Skomentuj