Rozbłysk X1.3 z zachodzącego regionu

Kategorie: 

Źródło:

Po ostatnich kilku dniach obniżonej aktywności słonecznej z zachodzącego regionu oznaczonego numerem 2035 rozbłysk był impulsywny od jego początku do jego maksimum wystarczyło zaledwie dziesięć minut

 

Region z którego powstał rozbłysk znajduję się na zachodniej krawędzi tarczy słonecznej tak więc powstałe CME(koronalny wyrzut masy) nie będzie skierowany w stronę Ziemi. Jeszcze tydzień temu na tarczy słonecznej znajdowało się kilkanaście aktywnych regionów a wiele z nich posiadało potencjał do rozbłysków najwyższej klasy, jednak do tego nie doszło.

 

Teraz gdy większość tych rejonów znajduje się już po niewidocznej stronie Słońca a ryzyko rozbłysku klasy X szacowane jest przez analityków na jeden procent, dochodzi do rozbłysku który ostatecznie został sklasyfikowany jako X1.39.

 

W najbiższych dniach aktywność słoneczna powinna być co najwyżej na średnim poziomie dopiero w niedziele można spodziewać się ponownego wzrostu aktywności, kiedy to na wschodzie pojawią sie powracające aktywne regiony.

 

 

Rozbłysk X1.3

 

 

Rozmieszczenie regionów na tarczy słonecznej oraz ich aktywność

 

 

 

 

 

Źródła:

http://solarham.net

http://sdo.gsfc.nasa.gov

http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika icemen123

No.Miałem takie przeczucie że

No.Miałem takie przeczucie że do końca kwietnia będzie jakiś X no i się nie myliłem.Kto wie może jeszcze jakiś będzie w ciągu tych 5 dni.

0
0

Skomentuj