Rozbłysk M3.4 z wschodzącego regionu

Kategorie: 

Źródło:

Po blisko miesiącu dość spokojnego okresu na Słońcu z wschodzącego regionu doszło do rozbłysku który osiągnął maksymalną siłe M3.4
 
 
 
Region z którego powstał rozbłysk znajduję się aktualnie we wschodniej części tarczy słonecznej. Nie wiadomo jeszcze jaki potencjał oraz rozmiar będzie miał nowy regjon, jednak patrząc na jego aktualne zechowanie można stwierdzić iż możemy być świadkami dość znaczącego wzrostu aktywności słonecznej w najbliższych dniach.
 
 
Rozbłysk M3.4


 
 
 
Aktualnie na widocznej z Ziemi tarczy słonecznej znajduję się siedem aktywnych regionów, jednak oprócz wspomnianego regionu który jest odpowiedzialny za rozbłysk M3.4 żaden inny nie posiada złożonej struktury magnetycznej. Nowy rejon jeszcze nie został oznaczony, można wnioskować że jego numer będzie wynosił 2149. Po rozbłysku można zakładać że aktualnie posiada strukturę magnetyczną co najmniej beta-gamma, jednak na dokładne dane przyjdzie nam poczekać kilkanaście godzin. Powstałe podczas rozbłysku CME(koronalny wyrzut masy) z racji usytuowania regionu po wschodniej stronie tarczy słonecznej nie dotrze do ziemi. W najbliższych dniach możemy spodziewać się zwiększenia aktywności słonecznej.
 
 
Aktualne rozmieszczenie regionów na tarczy słonecznej oraz ich aktywność







 
 
 
 
Żródła:
http://solarham.net
http://sdo.gsfc.nasa.gov
http://www.swpc.noaa.gov
http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anakin

Słońce zaczyna się rozkręcać,

Słońce zaczyna się rozkręcać, dzisiaj kolejny rozbłysk klasy M rejon otrzymał numerację 2149 i wygląda całkiem nieźle

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj