Przebiegunowanie Słońca już za nami? Naukowcy nie potwierdzają

Kategorie: 

Źródło:

Pod koniec roku w brytyjskiej gazecie The Independent pojawił się artykuł, z którego wynikało, że doszło już do zmiany biegunowości naszej rodzimej gwiazdy, Słońca. Było to zdarzenie oczekiwane przez naukowców, ale nie ma zupełnej pewności, czy rzeczywiście do tego doszło.

 

Zmiana biegunowości Słońca zwykle oznacza osiągnięcie punktu zwrotnego w trakcie jedenastoletniego cyklu solarnego. Według informacji gazety przebiegunowanie nastąpiło, co potwierdza NASA. Potem jednak okazało się, że agencja nie jest tego do końca pewna i nie potwierdza brytyjskich rewelacji. Nie ma na ten temat wzmianki na stronie internetowej agencji, a przecież tak doniosłe wydarzenie nie mogło pozostać niezauważone.

 

Wygląda na to, że brytyjska gazeta nadinterpretowała pewne informacje. NASA rzeczywiście na początku grudnia 2013 roku opublikowała powyższy film, który jest ilustracją zachowania pola magnetycznego Słońca na przestrzeni lat i zaznaczyła, że następne przebiegunowanie nastąpi do końca grudnia. Prawdopodobnie to dlatego brytyjscy dziennikarze założyli, że już się to dokonało. Zdementujmy zatem, że oficjalnie nic takiego nie miało jeszcze miejsca.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nick,,

Czy duża ilość protonów ze

Czy duża ilość protonów ze Słońca może jakoś oddziaływać na ludzki mózg? Mogą powodować jakieś pozytywne lub negatywne zmiany/reakcje?  

0
0
Portret użytkownika Polakmały

Pare minut temu zaczeła do

Pare minut temu zaczeła do nas docierać burza protonów z tego rozbłysku x1..2 co była we wtorek.
Bt= 7.3nT, Bz= -7.3nT (South) i rośnie

0
0

Skomentuj