Kategorie:
Po wtorkowych dziesięciu flarach klasy M, w środę region 1967 zrobił sobie "wolne" tylko krótko po północy wyprodukował rozbłysk M2.6 a przez reszte dnia produkował tylko rozbłyski klasy C, jednak dzisiaj znowu produkuję rozbłyski klasy M
Bardzo aktywny region oznaczony numerem 1967 od momentu pojawienia się na tarczy słonecznej w nocy z poniedziałku na wtorek wyprodukował do teraz już czternaście rozbłysków klasy M. Wczoraj można powiedzieć że zrobił sobie małe "wolne", gdyż tylko krótko po północy wyprodukował jedyną w tym dniu flarę klasy M a jej siła wyniosła maksymalnie M2.64. Przez resztę dnia wygenerował tylko kilka rozbłysków klasy C, co było dziwne ze względu na to, że region przybiera cały czas na sile oraz zwiększa swój rozmiar.
Aktualnie posiada strukturę magnetyczną beta-gamma-delta i posiada aż pięć plamek delta a we wtorek były tylko trzy. Na wzrost aktywności nie musieliśmy czekać długo dzisiaj w godzinach porannych wystąpiły z tego obszaru dwa rozbłyski klasy M kolejno M2.1 i M1.1. W najbliższym czasie wciąż istnieje dość duże prawdopodobieństwo wystąpienia rozbłysku klasy X z tego regionu, dodatkowo z każdą godziną rejon 1967 przybliża się do pozycji geoefektywnej i od dzisiejszej nocy powstałę przy rozbłyskach CME(koronalny wyrzut masy) mogą już zacząć zagrażać Ziemi.
Rozbłysk M2.6
Rozbłyski M2.1 i M1.1
/strong>
Aktywny region 1967 oraz aktywność słoneczna
Strzałki na zdjęciu pokazują plamki delta w regionie 1967
Źródła:
http://www.spaceweatherlive.com
Komentarze
Skomentuj