Piąty rozbłysk klasy X z regionu 2192

Kategorie: 

Źródło:

Wczoraj pisaliśmy, że to nie koniec atrakcji ze strony regionu 2192 i długo nie musieliśmy czekać. Dzisiaj około godziny jedenastej wziosła się flara która została ostatecznie sklasyfikowana jako X2.0
 
 
 
Kolejny raz nie powstało CME(koronalny wyrzut masy), który jak przypuszczamy powstanie dopiero przy rozbłysku X5+. Flara była dość sługa trwała blisko godzinę, agencja NOAA ogłosiła zakłócenia radiowe na poziomie R3. Jest to już piąty rozbłysk klasy X z regionu 2192 i pewnie nie ostatni.
 
 
Rozbłysk X2.0

 
Rejon 2192 odsuwa się powoli na zachód i tylko przy dużym rozbłysku pozostanie on geoefektywny. W nocy znowu powiększył on nieznacznie swój obszar, a plamy delta w jego obrębie są nadal bardzo silne. W najbliższych godzinach możemy spodziewać się kolejnych silnych rozbłysków.
 
Aktywny region 2192 
 
 
Źródła:
http://www.swpc.noaa.gov
http://www.spaceweatherlive.com
http://sdo.gsfc.nasa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Michal93

Kolejny rozbłysk i kolejny

Kolejny rozbłysk i kolejny bez CME :D. Nie powiem to jest denerwujące dla ludzi chcących zobaczyć zorze ;). Patrząc na grupe plam 2192 to coraz więcej plam delta powstaję przy największej plamie na wschodzie. Pewnie jeszcze sobie postrzela X-ksami za krawędzią.

0
0
Portret użytkownika Anakin

Patrząc na dzisiejszą

Patrząc na dzisiejszą aktywność jej potencjał rośnie Smile Myślę, że podzieli się ona na dwa regiony gdy zajdzie i za 21dni powrócą jeszcze silniejsze Smile

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj