Kolejny rozbłysk klasy M z nowej plamy

Kategorie: 

Źródło:

Minęło zaledwie kilka godzin od nocnego rozbłysku klasy M a już doczekaliśmy się kolejnego, flara wzniosła się z tego samego regionu co poprzednia w wyniosła maksymalnie M1.62.
 
Nasze pewidywania zaczynają się sprawdzać z godziny na godzinę rośnie aktywność słoneczna. Tym razem doszło do rozbłysku który został ostatecznie sklasyfikowany jako M1.6. Flara wzniosła się z tego samego regionu co poprzednia czyli z nowej wschodzącej plamy która otrzymała numerację 1934. Co ciekawę według oficialnych informacji region ten posiada klasyfikację magnetyczną zaledwie beta, jednak po jego aktywności można śmiało stwierzdić iż jest ona już co najmniej beta-gamma. Podczas rozbłysku wystąpiło również CME(koronalny wyrzut masy) jednak plama jeszcze przez kilka dni będzie na wschodzie i rozbłyski nie będą bezpośrednio zagrażały Ziemi. W ciągu najbliższych godzin można spodziewać się kolejnych flar z tego regionu, być może "obudzi" się również region 1928 który wciąż mimo swojego wysokiego potencjału nie wyprodukował jeszcze żadnego znaczącego rozbłysku.
Rozbłysk M1.6



 
Aktywny region 1934 z którego wzniosła się flara


17:40  Plama 1928 zaczęła produkować coraz większe rozbłyski
Obudziła się plama 1928 w ciągu godziny powstały z tego regionu dwa średniej klasy rozbłyski odpowiednio C8.5 i C5.4

 
Źródła:
http://solarham.net
http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Plejada

Na porannym niebie w

Na porannym niebie w Herkulesie można zobaczyć C/2013 R1 Lovejoy ale przez lunetkę ...

0
0
Portret użytkownika Krystian

dzisiaj zauważyłem na

dzisiaj zauważyłem na południu bardzo jasny obiekt przypominający kometę, dlaczego twierdzę że przypominający kometę-otóż miał jakby taką wąską kreskę za sobą która raz sie pojawiała raz znikała, obiekt ten był bardzo niestabilny niejako chwiał się, co ciekawe na niebie latało dziś bardzo dużo samolotów które bardzo pryskały jakimiś oparami białymi niejako chcąc zataic przed ludxmi ten obiekt,ukryć go. Samoloty skupiły z tym pryskaniem się w południu nieba naprawde to wygladało jakby chciały zaopryskac poludniowa czesc nieba, obiekt widoczny był jako pierwszy obiekt na niebie, to było juz po zachodzie ok godziny 16.Obiekt był bardzo jasny, na niebie nie bylo widac zadnej gwiazdy oprócz niego. Co to ma znaczyc?czy ktos wie?nie znam sie ale czy to moze być ISON? co sie do cholery dzieje? dlaczego NASA zwolniła 90%pracowników?

0
0
Portret użytkownika johykrawc

To najprawdopodobniej było

To najprawdopodobniej było Wenus, widoczne jest wlasnie blisko zachodu Slonca i jest bardzo jasne. Wczoraj pierwszy raz zobaczylem tą gwiazdę dziwiło mnie to, że na niebie widać tylko ją, ale jednak patrząc na mapę nieba w tamtym miejscu(Stellarium) ( na lewo od słońca) znajduje sie Wenus i jest bardzo jasne

0
0
Portret użytkownika Anakin

Witaj, szkoda że nie zrobiłeś

Witaj, szkoda że nie zrobiłeś zdjecia tego obiektu można by było spróbować go zweryfikować co do ISON to jest nie możliwe kometa praktycznie nie istnieje od dwóch tygodni nie licząc tylko kawałków które po niej zostały.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj