Cisza na Słońcu dobiega końca

Kategorie: 

Źródło:

Wiele wskazuje na to, że powoli kończy się nienaturalny zastój w aktywności słonecznej na naszej gwieździe. Od wczoraj aktywność słoneczna wzrasta powoli z godziny na godzinę. Aktualnie jest już kilka aktywnych rejonów na widocznej z Ziemi tarczy słonecznej z czego obecnie najgroźniejsze to 1843 i 1846.

 

Zwłaszcza plama 1846 jest już dosyć sporych rozmiarów i nadal przybiera na wielkości. W ciągu ostatnich 24 godzin mieliśmy już dwa rozbłyski klasy C i kilka większych klasy B. W czasach normalnej aktywności szczytu cyklu słonecznego byłyby to niezauważalne zjawiska. Mimo, że to nic dużego, patrząc na to co działo się przez ostatnie dwa tygodnie to jednak zdecydowany wzrost aktywności.

To nie koniec, zbliżają się kolejne bardzo groźne plamy ze wschodu, jedna z nich zaczyna pojawiać się już w północno-wschodniej części naszej gwiazdy kolejne zaś powinny pojawić się na tarczy słonecznej w ciągu najbliższych 2-3 dni.

 

 

 

Źródła:

http://helioviewer.org/

http://solarham.net/

http://www.solarmonitor.org/

http://www.swpc.noaa.gov/index.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

ja o d 3 ch dni mam problemy

ja o d 3 ch dni mam problemy z odbiorem tv niewielkie ale daje to dyskonfort, dziewk przeywa raz nieraz nie wiem czmu co 1 minute zrywa sie dziek i porawia

0
0

  STACJA 1 A.D.P 

Portret użytkownika Anakin

Od kilku dni trwa mała burza

Od kilku dni trwa mała burza geomagnetyczna spowodowana strumieniem wiatru słonecznego pochodzącego ze starej dziury koronalnej która była praktycznie na wprost Ziemi. Prawdopodobnie pomiędzy 24 a 25 września czeka nas kolejna burza z nowej dziury wtedy to dotrze do nas wiejący z niej wiatr.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj