Astrofizycy przyznają, że Słońce zachowuje się ostatnio nietypowo

Kategorie: 

Źródło:

Wszystkie dotychczas uznawane za pewne teorie odnoszące się do aktywności słonecznej nie sprawdziły się w trwającym właśnie cyklu. Teraz, kiedy spodziewano się dużej ilości zjawisk solarnych jest niezwykle spokojnie. Astrofizycy nazywają ten nieoczekiwany okres "Wielkim Spokojem" i przyznają, że nie wiadomo co powoduje takie zachowanie gwiazdy.

 

Od kilkunastu dni tarcza słoneczna pozostaje niemal bez plam. Odbija się to na ilości obserwowanych rozbłysków i koronalnych wyrzutów masy. Jeszcze kilka tygodni temu na naszej dziennej gwieździe działo się całkiem sporo, a teraz nagle zrobiła się zupełna flauta.

 

Astrofizycy przyznają, że to dziwne, że w samym szczycie teoretycznego przynajmniej maksimum słonecznego, nie dość, że nic się nie dzieje to jeszcze zabrakło zupełnie plam. Już teraz można powiedzieć, że to maksimum, będzie najsłabsze od stu lat. Specjaliści twierdzą, że jeśli ten trend się utrzyma, to możemy jeszcze zobaczyć więcej okresów bez plam słonecznych.

Naukowcy sugerują, że podobny okres pauzy w aktywności miał też miejsce w 2011 roku, ale potem wszystko się rozbudziło i ostatecznie rok został uznany za dosyć aktywny pod względem zjawisk solarnych.

Coraz częściej pojawiają się sugestie, że na Słońcu zachodzą jakieś procesy, których nie rozumieją ziemscy astrofizycy. Trudno się zresztą temu dziwić, ponieważ obserwacje Słońca prowadzone są od niecałych 400 lat, a z odpowiednią dokładnością zaledwie od 50 lat. Nasza gwiazda ma już 4,5 miliarda lat. Może się zatem okazać, że istnieją cykle solarne, o których nie mamy pojęcia.

Jeśli następują jakieś fundamentalne zmiany wewnątrz Słońca możemy się temu tylko przyglądać i zgadywać co się dzieje. Niewątpliwie jednak anomalne zachowanie Słońca jest jedną z największych obecnie niewiadomych dla świata naukowego i mimo, że nie mówi się tego w oficjalnych mediach, zmiany na Słońcu zawsze oznaczają zmiany na Ziemi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Podziękujcie tym wróżbitom

Podziękujcie tym wróżbitom naukowyn,bo Słońce nie ma żadnych cykli ani ogólnych procesów spontanicznych.Jego działanie jest cały czas nadzorowane i regulowane,w zależności od potrzeb.Zajmuje się tym Wszechrzecz w Absolucie ,a nadzoruje anioł który jest cherubem od Porządku Rzeczy w materiii wraz cherubem światłości.Jedyne co oni mogą dla was uczynić to relacjonować to co się dzieje lub prognozować krótkie trędy.Za Pana Boga to niech się oni nie frasują.

0
0

Skomentuj