Dziwne zachowanie plam na Słońcu

Kategorie: 

Źródło:

Od praktycznie dwóch tygodni na Słońcu cały czas utrzymuję się niska aktywność, jednak w ciągu ostatnich dni aktywne regionu gwałtownie przybierają na sile.
 
Od ostatniego rozbłysku klasy X minął prawie miesiąc, z wyjątkiem pojedyńczych flar klasy M można powiedzieć że w grudniu aktywność słoneczna cały czas utrzymuję się na niskim poziomie. Jednak od trzech dni można zauważyć pewną "anomalie", otóż plamy które zaczynają znajdować się blisko środka tarczy słonecznej zaczynają gwałtownie przybierać na sile oraz zwiększają swoją klasyfikację magnetyczną. Jednak jak do tej pory nie przekłada się to w żadnym stopniu na rozbłyski. Dochodzi tylko do sporadycznych słabych rozbłysków klasy C. Warto przyjrzeć się regionowi oznaczonemu numerem 1928, który powstał zaledwie trzy dni temu. Aktualnie znajduję się w pozycji geoefektywnej, a jego potencjał z każdą godziną wzrasta. Z najnowyszych zdjęć wynika, iż w tym momencie posiada on strukturę magnetyczną beta-gamma-delta i może wyprodukawać rozbłysk klasy X. Od dzisiejszego poranka systematycznie, ale powoli wzrasta aktywność tego regionu, być może doczekamy się większej flary z tego obszaru w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Pozostałe regiony pozostają stabilne, lub tracą na swojej sile z wyjątkiem regionu o numerze 1930 który wczoraj pojawił się po wschodniej stronie części tarczy słonecznej. Aktulanie jego struktura magnetyczna waha się pomiędzy beta a beta-gamma, co za tym idzie jest w stanie wyprodukować pojedyńcze rozbłyski klasy M.
Aktualny rozkład plam na tarczy słonecznej oraz ich aktywność




Aktywny region 1928



Aktywny region 1930


Sześcio godzinny wykres X-ray z satelity GOES15

 
Prawdopodobieństwo wystąpienia rozbłysku słonecznego, oraz krótka informacja jak odczytywać dane

Patrząc na powyższe zdjęcie można zauważyć, że istnieje duże prawdopodobieństwo rozbłysku słonecznego jednak należy na te informacje patrzyć zupełnie inaczej niż większości się wydaje. Na samej górze "Solar flare propability" jest to procentowa szansa na jakikolwiek rozbłysk w danym momencie, dopiero jeżeli taki będzie miał miejsce w tabelce obok zdjęcia jest pokazana szansa procentowa na możliwość rozbłysku z danej plamy. Czyli bardzo prosto np. w tym momencie ma miejsce rozbłysk i jeżeli będzie on z plamy o numerze 05 wówczas istnieje 62% szansa że będzie to rozbłysk klasy M i 57% że klasy X.
 
 
Źródła:
http://solarham.net
http://spaceweather.inf.brad.ac.uk
http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Plejada

A do tego Mars dwiema

A do tego Mars dwiema największymi planetami z przestrzeni zewnetrznej ... Jowiszem i Saturnem po jednej stronie Słońca .

0
0
Portret użytkownika Plejada

Jeśli chodzi o jakieś

Jeśli chodzi o jakieś wpływy na naszą gwiazdę to właśnie teraz Merkury ,Słońce i Wenus ustawiły się w jednej lini... a kometa Lovejoy jutro będzie najbliżej Słońca ....a to co zostało z Ison
może przemknie nad nami jako deszcz meteorów .

0
0
Portret użytkownika Młody

Weźcie kilka innych kwestii.

Weźcie kilka innych kwestii.  17 była pełnia http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ksiezycowy-zdrowie-i-uroda-grudzien-2013 zdziwiło mnie to tylko w tym dniu po 11:00 niesamowity skok nastapił, nie wiem na czym to polega ale dużo tzw. "wiedźm i magów" wykorzystuje ten czas, energia ma swoje księżycowe "apogeum" czyli maksimum, do tego dodać nieświadomość tych co wzmacniają tą siłę no to mamy takie efekty jakie mamy. Zauwałyżyłem też rozszczepienie wiązek http://www.n3kl.org/sun/images/noaa_elec_3d.gif? na wykresie niebieskich i czerwonyvh w tamtym czasie. Nie wie co to dokładnie robi, ale dla planety jest to bolesne, to jakby zdzierać skórę z ciała. Patrzcie szerzej!
 
ps.: do admina, słownik w przegądarce na tym silniku nie działa, więc nie mogę poprawić błędów ortograficznych, a więc przepraszam.

0
0
Portret użytkownika niezalogowany

wszystko wygląda na to ,że

wszystko wygląda na to ,że coś zaczyna mocno wplywać na pole magnetyczne ziemi ,czyżby kometa  Ison ?
coś mi się wydaje ,że  Carol  Ambruster chciała coś w tym temacie przekazać społeczeństwu ,lecz nistety nie zdąrzyła.
poczekamy jeszcze kilka dni i będzie jasne co tak naprawdę szykuje nam kometa stulecia 

0
0
Portret użytkownika Anakin

Jest to aktualna sytuacja na

Jest to aktualna sytuacja na Słońcu, pomiar jego aktywności oraz przewidywanie szans na rozbłyski które magą spowodować burze geomgnetyczne na Ziemi.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Anakin

Tak, widziałem te skoki pola

Tak, widziałem te skoki pola magnetycznego i na pewno nie jest to normalne jednak jak na razie nie mam pojęcia co jest tego przyczyną nigdzie nie ma oficialnych danych na ten temat. Co do braku danych z satelity Goes15 z 17 grudnia to przerwa trwała ponad dziewięć godzin po czym nagle pojawiły się wszystkie dane z wcześniejszego czasu jednak ani NASA ani NOAA nie wypowiedziała się nic na temat tej awari.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj