Duża ilośc plam na tarczy słonecznej, jednak brak rozbłysków

Kategorie: 

Źródło:

Od kilku dni możemy zauważyć znaczny wzrost liczby aktywnych regionów na tarczy słonecznej, jednak mamy praktycznie ciszę nie licząc bardzo sporadycznych i słabych rozbłysków klasy C.
 
Aktualnie na widocznej z Ziemi części tarczy słonecznej mamy pięć aktywnych regionów które z dnia na dzień przybierają na sile. Najgroźniejsze wydają się być plamy odpowiednio 1908 i 1909 które na tą chwilę posiadają klasyfikację magnetyczną beta-gamma i są w stanie wygenerować rozbłysk nawet klasy X. Na dodatek po wschodniej stronie Słońca widać kolejne skupisko plam które za kilka dni pojawią się na tarczy słonecznej. Wiele skazuję na to, iż powinien nas czekać wzrost aktywności słonecznej w nadchodzącym tygodniu jednak jak na razie mamy bardzo duży spokój. Plamy na wschodzie i zachodzie są bardzo aktywne w weekend generowały dużą ilość rozbłysków przy których występowało CME(koronalny wyrzut masy) jeden z nich dotarł do kawałka komety ISON która przetrwała w czwartek peryhelium i w dużym stopniu jest odpowiedzialny za praktycznie całkowity rozpad komety.








 
Źródła:
http://solarham.net
http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika young

Dziś w nocyobserwowałem

Dziś w nocyobserwowałem Jowisza, oraz Marsa...gołym oczkiem ; )
GoogleSkymap na androida - polecam !

0
0
Portret użytkownika Roland

Może mi ktoś wyjaśnić co to

Może mi ktoś wyjaśnić co to za punkty często zpikselowane pojawiają się koło słońca? takie jak np ten w prawym górnym rogu. Codziennie jest ich kilkadziesiąt, w różnych miejscach. Szukałem odpowiedzi u różnych osób, lecz nie dostałem żadnej konstruktywnej odpowiedzi.

 

0
0
Portret użytkownika Roland

Dzięki za odpowiedzi.

Dzięki za odpowiedzi. Artefakt obrazu? no jasne Smile wyraźnie widać, że jest to "coś", piksele to jeszcze bym zrozumiał ale te kropki przypominają jakiś obiekt w dodatku często są symetryczne.

0
0
Portret użytkownika Anakin

Ten wykres to symulacja CME

Ten wykres to symulacja CME od NOAA przeważnie nim prognozuję burzę geomagnetyczne fakt, iż są na nim zaznaczone szczątki ISON, jednak nie mam na tym wykresie w ogóle aktualizowanych nowych CME których w ostatnich dniach było sporo w po wschodniej stronie Słońca, więc coś tu jest nie tak.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj