Samopoczucie ludzi podczas burz geoamgnetycznych

Kategorie: 

Źródło:

Narządy wewnętrzne człowieka pracują w pewnym rytmie. Ma go i serce i wątroba i układ nerwowy. Częstotliwość zwana również rezonansem Schumanna jest zakłócana w momencie silnej burzy magnetycznej. Trwa to krótko, ale nie pozostaje bez wpływu na nasze organizmy
 
 
 
 
Najlżejszą dolegliwością w wyniku zjawisk tego typu może być rozdrażnienie. Często dochodzi też do migrenowych bólów głowy, spowodowanych oddziaływaniem na nasz układ nerwowy.
 
Wiadomo, że w trakcie burz magnetycznych dochodzi do eskalacji przypadków zasłabnięć i kłopotów sercowych. Niektórzy są mniej wrażliwi na tego typu fenomeny, ale inni odczuwają skutki nawet przed dotarciem do ziemskiej magnetosfery pierwszego naporu plazmy. Dzieje się tak, dlatego, że emisje promieniowania rentgenowskiego docierają w 8 minut tak jak fotony i niektórzy to odczuwają.
 
Pamiętajmy również o tym, że jesteśmy otoczeni innymi źródłami emitującymi pole magnetyczne i to również nie pozostaje bez wpływu na nasze organizmy. Warto czasami oddalić się od urządzeń elektronicznych, udać się na spacer i starać się zmienić tryb życia tak, aby nie przeładowywać organizmu bodźcami magnetycznymi.
 
 
Źródło:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wplyw-burz-magnetycznych-samopoczucie-ludzi

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Skomentuj