Rozbłysk X1.6 z regionu 2192

Kategorie: 

Źródło:

Niedługo musielismy czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń, po dwóch porannych rozbłyskach klasy M, aktywny region 2192 wyprodukował falrę X1.6
 
 
Flara wzniosła się o godzinie 16:02 polskiego czasu i trwała blisko godzinę. Patrząc na zdjęcia jakimi obecnie dysponujemy wygląda na to, że znowu nie powstało CME(koronalny wyrzut masy). Jednak na dokładne dane musimy poczekać.
 
Rozbłysk X1.6


 
 
Region 2192 wciągu zwiększył swój i tak już ogromny rozmiar. Wzrosło również prawdopodobieństwo dla rozbłysków klasy M i X kolejno dla klasy M 80% oraz dla klasy X 30%. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak dalej będzie zachowywał się ten ogromny rejon, jest on bardzo niestabilny i istnieje duża szansa na kolejne nawet większe rozbłyski od obecnego. Bardzo możliwe, że dzisiaj w nocy rejon 2192 stanie się największym regionem na Słońcu od czasów prowadzenia pomiarów przez ziemskie instrumenty.
 
Region 2192
 
 
 
Źródła:
http://www.swpc.noaa.gov
http://solarham.net
http://sdo.gsfc.nasa.gov
http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Marcin

Kiedy będzie rozbłysk dają

Kiedy będzie rozbłysk dają tak dużo szanse a nie ma rozbłysku.To może grozić katastrofa ten region jest największy w historii więc gdyby trafił się poteżny rozbłsk X45 skierowany w Ziemie byłoby po naszej elektronice dziwne że media o tym nie mówią.Pozdrawiam serdecznie.

0
0
Portret użytkownika Anakin

Wyjasniałem już dlaczego nie

Wyjasniałem już dlaczego nie ma silnego rozbłysku z tego regionu na FB ZS. Dzieje się tak dlatego, że wschodnie plamy z polaryzacją ujemną są za bardzo oddalone od zachodnich z dodatnią co dobrze widać na poniższym zdjęciu(czerwony i niebieski kolor), Jednak w każdej chwili może nastąpić zbliżenie i wytworzenie silnego rozbłysku. Jednak nie sądzy by ten region miał potencjał na tak dużego X-sa owszem w każdej chwili może nastąpić rozbłysk dlatego NOAA podaje tak duże szanse na rozbłysk jednak napewno nie będzie on większy niż maksymalnie X10, jeżeli w ogóle.

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Anakin

Tak na szybko garść nowych

Tak na szybko garść nowych informacji które podaliśmy na FB. Region 2192 po rozbłysku X1.6 zaczął tracić plamki delta co mogło się przyczyniać do tego, że w najbliższym czasie osłabnie aktywność z obrębu tego rejonu. Po zaledwie dwóch godzinach powstały nowe plamy delta a rejon bardzo szybko zaczął się regenerować, więc wciąż możemy liczyć na wysoką aktywność tego regionu. NOAA właśnie podała nową prognoze na rozbłyski jest to klasa M 95% i klasa X 55%

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika Michal93

Po tym rozbłysku klasy X

Po tym rozbłysku klasy X mieliśmy M 1.4 z grupy plam, która jest za krawędzią. Jeśli się nie mylę to był on z grupy plam 2181.

0
0

Skomentuj