Dwa rozbłyski klasy M z szybko rosnącego regionu 2403

Kategorie: 

Źródło:

Aktywność słoneczna w ciągu dzisiejszego dnia wzrosła do średniego poziomu za sprawą dwóch rozbłysków klasy M z aktywnego regionu 2403
 
 
 
 
Rejon 2403 od wczoraj zaczął bardzo szybko zwiększać zarówno swój rozmiar jak i potencjał, jednka do dziesiejszego ranka skutków nie było widać. Nad ranem powstała pierwsza flara klasy M dokładnie M1.2, kilka godzin później region 2403 wygenrował silniejszy rozbłysk tym razem M1.4 połączony tym razem z CME(kornalny wyrzut masy), który jednak nie powinien dotrzeć do ziemskiej magnetosfery z racji usytuowania rejonu na tarczy słonecznej.
 
 
Rozbłyski M1.2 oraz M1.4 z regionu 2403
 
 
 
Rejon 2403 jeszcze wczoraj rano posiadał klasyfikację magnetyczną zaledwie "Beta", gdy w tym momencie wyraźnie widać "Beta-Gamma-Delta" co oznacza, że jest on już w stanie wygenerować rozbłysk klasy X. Rejon ten znajdzie się w pozycji geoefektywnej już dzisiaj w nocy i każdy ewentualny rozbłysk przez trzy dni będzie skierowany w stronę Ziemi. Warto w najbliższych dniach zwrócić uwagę na ten rejon, możliwe że doczekamy się silnego rozbłysku.
 
 
Region 2403

 
 
 
Źródła:
http://legacy-www.swpc.noaa.gov
http://sdo.gsfc.nasa.gov
http://www.spaceweatherlive.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj