Bezpośredni rozbłysk M7.2 z regionu 1944

Kategorie: 

Źródło:

Po wczorajszym spokoju na Słońcu dzisiaj przedpołudniem z regionu 1944 doszło do bezpośredniego rozbłysku który ostatecznie osiągnął siłe M7.2
 
Region który jest odpowiedzialny za flarę znajduję się już praktycznie na wprost Ziemi, każdy rozbłysk przez najbliższe dwa dni będzie geoefektywny. Wystąpiło również CME(koronalny wyrzut masy) który powinien dotrzeć do naszej magnetosfery w ciągu 72 godzin. Gigantyczna plama która pojawiła się na tarczy słonecznej 1 stycznia cały czas powiększa swój rozmiar i przybiera na sile, aktualnie posiada klasyfikację magnetyczną beta-gamma-delta. Astrofizycy z NASA prognozują 75% szans na rozbłysk klasy M i aż 30% na rozbłysk klasy X.
 
Rozbłysk M7.2Aktywny region 1944 oraz prawdopodobieństwo rozbłysku słonecznego
 
Źródła:
http://solarham.net
http://spaceweather.inf.brad.ac.uk
http://www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mlodyrob

Był rozblysk X1.2 i nadchodzi

Był rozblysk X1.2 i nadchodzi dziura koronalna zaczyna robic sie niebezpiecznie.Mmy planete przed nami ale zabardzo nas nie ochroni.Ciekawe czy jowisz generuje te rozbłyski?Jest za nami moze pola grawitacyjne sie skumulowaly i to efekt

0
0
Portret użytkownika stanlej

Coś mi sie wydaje ze to

Coś mi sie wydaje ze to dopiero zapowiedż czegoś co nas dopiero czeka.Ta plamka jest porządnie naladowana i ma czas pelne dwa dni aby móc ziemianom zaszkodzic.

0
0
Portret użytkownika stanlej

ALE sie dzieje!! teraz są

ALE sie dzieje!! teraz są oczekiwania na potężnego Xsa. Oby go nie bylo. Bo jak bedzie to mamy 100% że na ziemi nastąpi cywilizacyjna katastrofa. Mozemy cofnąć się do epoki średniowiecza.Strach myśleć że coś takiego moze się stać. Ale z drugiej strony na sily natury MY ziemianie nie mamy praktycznie wplywu i możemy tylko patrzeć,obserwować i czekać co może nastapić.

0
0
Portret użytkownika jawa350

Tylko gdzie protony znowu

Tylko gdzie protony znowu wcielo? Juz 3 godziny po rozblysku a gestosc nie wzrasta

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Skomentuj