Bezpośredni rozbłysk M1.9 z regionu 2422

Kategorie: 

Źródło:

Aktywność słoneczna w ciągu ostatnich kilku godzin wzrosła do średniego poziomou głównie za sprawą rejonu 2422, który wygenerował rozbłysk M1.9
 
 
 
 
Od dwóch dni praktycznie wszystkie rejony znajdujące się na tarczy słonecznej zaczęły szybko zwiększać swój potencjał oraz rozmiar. Najlpeiej wygląda region oznaczony numerem 2422 który obecniej znajduję się na środku tarczy słonecznej. Posiada on już strukturę magnetyczną "Beta-Gamma-Delta" i jest w stanie wygenerować nawet rozbłysk klasy X.
 
 
Aktywny rejon 2422




 
 
Region 2422 wygenerował kilka godzin temu flarę która została sklasyfikowana jako M1.95, jednak był to rozbłysk impulsywny w których rzadko kiedy powstaje CME(koronalny wyrzut masy). Pewność będziemy mieli dopiero za kilka godzin kiedy to pojawią się zdjęcia z koronografów LASCO oraz SOHO. W obrębie tego rejonu widać znacznie wzmożoną aktywność i można spodziewać się kolejnych silnych rozbłysków być może nawet klasy X. Rejon pozostanie w pozycji geoefektywnej do jutro godzin wieczornych, natomiast przez kolejne dwa dni przy silniejszych rozbłyskach i ewentualnym powstaniu CME, również może być w pewnym stopniu skierowane w stronę naszej planety.
 
 
Rozbłysk M1.9



 
 
 
Źródła:
http://legacy-www.swpc.noaa.gov
http://www.spaceweatherlive.com
http://sdo.gsfc.nasa.gov
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj