Utrzymuje się bardzo niewielka aktywność na Słońcu

Kategorie: 

Źródło:

Od dobrych kilku tygodni nasza gwiazda pozostaje praktycznie bez zauważalnej aktywności słonecznej. Mimo, że na tarczy znajduje się kilka grup plam, obecnie nie obserwujemy nawet rozbłysków klasy C.

 

Na widocznej tarczy Słońca jest obecnie 5 regionów aktywnych. Największy potencjał do generowania rozbłysków ma obszar 1850. Urósł on zarówno pod względem wielkości jak i konfiguracji magnetycznej.

Według astrofizyków istnieje szansa na rozbłyski klasy C, ale nie są wykluczone również M-ki. Obecnie szacuje się prawdopodobieństwo takiego rozbłysku na 5%. Każdy rozbłysk z grupy plam 1850 będzie oddziaływał na Ziemię, ponieważ plama znajduje się na wprost Ziemi.

Pewnej ekscytacji może też doświadczyć koronalny wyrzut masy, CME, który towarzyszył protuberancji, która powstała z powierzchni gwiazdy we wtorek wieczorem. Wstępnie ustalono, że komponent plazmy nie był skierowany w stronę naszej planety.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anakin

Fakt ale nagle plama 1850

Fakt ale nagle plama 1850 zaczęła przybierać na sile, czuje że do 24h będzie przynajmniej porządna M-ka, ale oczywiście mogę się mylić.
 

EAO to już praktycznie klasyfikacja magnetyczna beta-gamma

0
0

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

Portret użytkownika b@ron

to co mnie denerwuje w

to co mnie denerwuje w nauce...takiej "dla ludu" to to że naukowcy wszędzie dopatrują się schematów według których "coś" powinno działać i tak oto wybadali że słońce co 11 lat przechodzi hiperaktywność i sprawdziło się dwa ,trzy razy a potem na siłę bronią tej teori, nawet jak słońce zachowuje się jak w minimum, a kto powiedział że słońce obowiązują jakies schematy??? co my wogóle wiemy o naszej gwieździe?...

0
0

Skomentuj